Soru Açılışta Otomatik Windows Server Manager / Sunucu Yöneticisi Açılıyor Nasıl Kapatabilirim?

ea430

Acemi
Selam arkadaşlar,
Windows Server 2022 kullanmaya başladım her oturum açtığımda otomatik olarak Server Manager (Sunucu Yöneticisi) açılıyor bunu nasıl kapatabilirim?

(R2)
Çözüm
Selam arkadaşlar,
Windows Server 2022 kullanmaya başladım her oturum açtığımda otomatik olarak Server Manager (Sunucu Yöneticisi) açılıyor bunu nasıl kapatabilirim?
Merhaba aşağıdaki adımları izleyerek server manager kapatabilirsiniz.

Server manager ekranı açıkken ekranın sağ üst köşesinde bulunan "Manage" (Yönet) menüsüne gidiyoruz.
Gelen menülerden "Server Manager Properties" (Sunucu Yöneticisi Özellikleri) seçeneğini seçiyoruz.
"Server Manager Properties" (Sunucu Yöneticisi Özellikleri) ekranındayken “Do not start Server Manager automatically...

eAcar

Acemi
Yönetici
Yönetici
Selam arkadaşlar,

Server manager ekranı açıkken ekranın sağ üst köşesinde bulunan "Manage" (Yönet) menüsüne gidiyoruz.
Gelen menülerden "Server Manager Properties" (Sunucu Yöneticisi Özellikleri) seçeneğini seçiyoruz.
"Server Manager Properties" (Sunucu Yöneticisi Özellikleri) ekranındayken “Do not start Server Manager automatically at logon” (Oturum Açarken Sunucu Yöneticisi'ni Otomatik olarak başlatma) chekbox’ını işaretliyoruz.
Tamam tıkla ve pencere kapansın.

Hepsi bu kadar

(R2)
Çözüm

ea430

Acemi

"Server Manager Properties" (Sunucu Yöneticisi Özellikleri) ekranındayken “Do not start Server Manager automatically at logon” (Oturum Açarken Sunucu Yöneticisi'ni Otomatik olarak başlatma) chekbox’ını işaretliyoruz.
Tamam tıkla ve pencere kapansın.

Hepsi bu kadar
Hocam çok teşekkür ederim paylaşmış olduğunuz adımları izleyerek problemi çözdüm.

(R2)